Złota biżuteria damska. Jak ją nosić? – 4 skuteczne porady

Kupno biżuterii nie jest rzeczą trudną. Obecnie na rynku znajduje się wiele modeli, w związku z czym każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednak nie zawsze okazuje się, że biżuteria, którą posiadamy, pasuje do naszej garderoby. Żeby oszczędzić Wam późniejszych dylematów, stworzyliśmy listę 4 zasad, jakimi należy się kierować przy komponowaniu strojów z dodatkiem złotej damskiej biżuterii.

Zasada 1 – za dużo biżuterii?

Czy złota biżuteria damska może być kiedykolwiek przesadą? Wszystko zależy od tego, co masz na sobie. Jeśli wybierzesz elementy, które są jednokolorowe i delikatne, możesz postawić na większą ilość naszyjników czy bransoletek. Jednak, jeśli inne elementy stylizacji mocno rzucają się w oczy i np. są bardzo kolorowe – wystarczy założyć delikatne kolczyki. Wszystko zależy także od charakteru stylizacji. Jeśli lubisz ubierać na rockowo lub w stylu boho, nic nie stoi na przeszkodzie, by uzupełnić swój strój kilkoma bransoletkami. Jednak do strojów formalnych lepiej ograniczyć liczbę biżuterii, aby nie odwrócić uwagi od reszty stylizacji.

Zasada 2 – biżuteria a typ urody

Złota biżuteria damska powinna być także dobrana pod typ urody, co pozwoli na podkreślenie kobiecego piękna przy jednoczesnym zatuszowaniu niedoskonałości. Zły wybór może je jednak uwydatnić. W związku z tym złota biżuteria damska osiąga najlepszy efekt, kiedy dobrana jest do typu urody. Rozróżniamy je cztery i odpowiadają one porom roku: wiosna, lato, jesień i zima. W zależności od koloru włosów, oczu oraz włosów można znaleźć takie koloru i rodzaje biżuterii, które jeszcze bardziej rozświetlą twarz i dopełnią każdą stylizację.

Zasada 3 – połączenia złota i srebra

Złota biżuteria damska jest niezwykle strojna, w związku z czym rodzi się pytanie, czy można łączyć ją ze srebrem? Jeszcze do niedawna było to nie do myślenia, ale teraz ta zasada powoli odchodzi do lamusa i zestawienie tych dwóch odcieni zaczyna być codziennością. Jak więc łączyć srebro ze złotą biżuterią damską? Elementy biżuterii muszą do siebie pasować pod względem stylu. Ważne także, aby pamiętać, że im ważniejsza jest okazja, tym mniej swobody w tym kierunku możemy wykonać. Innymi słowy – uroczysta kolacja czy przyjęcie to nie miejsce na eksperymenty i warto postawić wtedy na jeden kolor. Jednak na co dzień można bawić się w różnego rodzaju połączenia i szukać swojego własnego stylu.

Zasad 4 – łączenie kolorów w biżuterii

Co do zasady złota biżuteria damska będzie najlepiej wyglądać na tle ciepłych kolorów. Co ciekawe wiele osób nie wie, że nie powinno się łączyć złotej biżuterii z bielą – o wiele lepiej ten kruszec prezentuje się na tle beżu lub złamanej bieli. Srebrna biżuteria sprawdzi się za to przy kreacjach w chłodnym kolorze – może być to turkus, fiole czy niebieski, ale także pastele czy kolory azowe, czyli czerń, biel i szarość.

freepik.com

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *