Co jest modne w 2022 roku? Sprawdź najnowsze trendy!

Czy znasz Pinteresta? Jeśli tak, to najprawdopodobniej wiesz, że ten portal co roku publikuje słynny raport Predicts. W dokumencie specjaliści wskazują na to, co będzie modne w danym roku i… dokąd zmierza świat. Dotyczy to różnych dziedzin życia, także mody.

Na Pintereście użytkownicy portalu umieszczają swoje inspiracje, plany, rzeczy, które ich motywują, notatki w różnych formach. Dzięki temu twórcy wspomnianego raportu mogą przewidywać trendy, które będą dominujące w danym roku, a następnie zaprezentować je użytkownikom platformy.

Wiele przewidywań odnosi się stricte do mody, więc wielu internautów traktuje medium, jakim jest Pinterest, jako wyznacznik stylu. W naszym krótkim przeglądzie wspomnimy o kilku drogach wytyczonych przez najnowsze  trendy.

Ciekawostka: w tym roku Pinterest będzie obchodził swoje 12. urodziny. W ubiegłym roku (2021) raport Predicts przewidział aż 8 z 10 prognoz, o których wspominał w dokumencie.

Trend pierwszy: dużo  biżuterii

W obecnym roku prym, jeżeli chodzi o biżuterię, wiodą:

  • tooth gems – ozdabianie zębów,
  • dermal piercing – ozdabianie skóry (szczególnie dekoltu i szyi),
  • malowanie i ozdabianie paznokci,
  • podkreślanie oczu za pomocą biżuteryjnego makijażu.

Biżuterią ozdabiamy wszystko, co się da – minimalizm w tym zakresie z pewnością nie będzie dominował w 2022 roku.

ASICS outlet – sprawdź ubrania znanej marki w najlepszych cenach!

Trend drugi: dopamine dressing

Żywe, rzucające się w oczy barwy, które charakteryzują się jaskrawością, z dużym prawdopodobieństwem wyprą stonowane kolory i będą dominować w tym roku. Ważnym symbolem jest tęcza, która zawiera w sobie „najważniejsze” kolory – to jedna z najsilniejszych inspiracji modowych w tym roku.

Ten kierunek w ubiorze jest motywowany faktem, że jaskrawe, kolorowe ubrania pomagają poprawiać nastrój i pobudzają produkcję dopaminy (hormonu szczęścia).

Trendy trzeci: Check yourself

Podstawowy element, takich gier jak szachy czy warcaby, czyli plansza, a mówiąc dokładniej – kraciasty biało-czarny wzór – jest w 2022 roku jednym z najmodniejszych motywów. Wzór szachownicy króluje nie tylko w sferze samych ubrań, ale także pojawia się na przedmiotach użytku codziennego: na case’ach na telefony, dywanach czy akcesoriach.

Trend czwarty: Hot horology

Ostatnim trendem, o którym wspominamy w naszym zestawieniu, jest wielki powrót do ery zegarków. To właśnie ten element ubioru jest jednym z najbardziej charakterystycznych i rzucających się w oczy przedmiotów, który nosimy na co dzień. Najbardziej pożądane będą krzykliwe modele, takie jak zegarki oversize, o jaskrawych kolorach oraz z biżuteryjnymi bransoletami.

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *