Prezent na Pierwszą Komunię Świętą – jaką biżuterię wybrać?

Biżuteria to wyjątkowy prezent na Komunie Świętą, który będzie pamiątką na długie lata. Przeczytaj, co warto wybrać – nie muszą to być wyłącznie klasyczne propozycje.

Jak wybrać biżuterię na prezent?

Na początek zastanów się nad materiałem, z którego będzie wykonana biżuteria. Ma być ona srebrna, czy złota? Pamiętaj, że warto wybrać biżuterię odpowiednią do wieku dziecka. Tak, aby mogło ją nosić po otrzymaniu prezentu, a nie musiało czekać kilku lat, aż będzie mogło ją założyć.

Jaką biżuterię wybrać?

Najlepiej wybrać biżuterię klasyczną, subtelną. Taka biżuteria będzie piękną pamiątką na lata. Jedną z propozycji prezentu są łańcuszki komunijne z zawieszką na przykład krzyżykiem, czy medalikiem z wizerunkiem Maryi.

Kolczyki na prezent dla dziewczynki

Kolczyki to świetny pomysł na prezent dla dziewczynki. Warto, aby były one delikatne, klasyczne, mogą to być złote kolczyki bez kamieni. Możesz wybrać również kolczyki z niewielkimi zdobieniami na przykład z cyrkoniami. Kolejna propozycja to wybór kolczyków, które mogą być przez dziewczynkę noszone na co dzień. Mogą one mieć ciekawy kształt na przykład kwiatków, motylków, czy biedronek. Możesz wybrać te z dodatkiem kolorowej emalii, czy innego delikatnego dodatku. Kolczyki nie powinny być przesadzone, ciężkie, z dużymi zdobieniami, kamieniami. Ważne jest, aby pamiętać, że jest to przede wszystkim prezent dla dziecka.

Komplet biżuterii – to również dobry wybór!

Możesz wybrać zestaw biżuterii, który ma te same motywy. Może to być na przykład łańcuszek z zawieszką oraz bransoletka z takim samym elementem. Inna propozycja to dopasowanie do łańcuszka kolczyków. Z pewnością będą do wyboru gotowe zestawy. Możesz oczywiście również dopasować różne elementy biżuterii, według własnego uznania.

Czy warto kupić pierścionek jako prezent komunijny?

Pierścionek możesz dobrać również do kompletu biżuterii, jako jej dodatkowy element. Z zakupem pierścionka może wyniknąć problem dotyczący doboru odpowiedniego rozmiaru. Dlatego, jeżeli chcesz wybrać pierścionek na prezent, warto zapytać rodziców dziecka o jego rozmiar.

Wybierz odpowiednie opakowanie dla biżuterii!

To, jak zapakujesz prezent jest ważne – kup odpowiednie pudełko. Może być ono zapakowane w dekoracyjny papier. Przyozdobione na przykład wstążeczką, czy koronką. Możesz dodać również delikatne kwiatki. Warto załączyć bilecik, na którym będą znajdować się życzenia.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *