Srebrne pierścionki – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Srebro już od kilku lat jest w modzie. Nic dziwnego, ponieważ jest to kruszec niezwykle piękny, a o wiele tańszy od złota. W związku z tym wielką popularnością wśród większości kobiet cieszą się właśnie srebrne pierścionki. Chcesz dowiedzieć się o nich więcej? Przeczytaj ten artykuł!

Do czego pasuje srebrny pierścionek?

Srebrny pierścionek ma to do siebie, że pasuje praktycznie do każdej stylizacji. Niezależnie od tego, czy kobieta wybiera się do pracy, na spotkanie z przyjaciółmi czy elegancką kolację – jej palec może zdobyć ta ozdoba. Niekoniecznie jednak należy łączyć ze sobą wiele ozdób o tym właśnie kolorze. W przypadku srebra nadmiar może wyglądać niekorzystanie, zamiast podkreślać urodę kobiety. Jeśli chcesz, aby piękny srebrny pierścionek zwracał na siebie uwagę, lepiej, aby był jedyną ozdobą. W ten sposób przyciągnie wzrok i nie zostanie zdominowany przez żadną inną ozdobę. Warto także pamiętać, że srebrny pierścionek dobrze sprawdzi się z ubraniem, które zwraca na siebie uwagę i odwrotnie – prosta sukienka wraz z pierścionkiem zdobionym kamieniem szlachetnym to też połączenie idealne.

Połączenie złota ze srebrem

Wiele kobiet zastanawia się, czy mogą łączyć ze sobą srebrny pierścionek z inną złotą ozdobą. Otóż, jeszcze do niedawna tego typu połączenie przeczyło zasadom klasycznego dress codu, jednak moda cały czas się zmienia i ta zasada jest już po prostu przestarzała. Z kolei łączenie srebra ze złotem stało się wyznacznikiem mody. – wszystko za sprawą światowych projektantów, którzy zaczęli łączyć ze sobą te dwa kolory. Obecnie nic więc nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć ze sobą złoto i srebrny pierścionek. Jedyny problem, jaki może się pojawić to zestawienie tych dwóch dodatków biżuteryjnych w taki sposób, aby do siebie pasowały, czyli miały „ten sam klimat”.

Srebrny pierścionek jako pomysł na prezent

Srebrny pierścionek – poza ozdobą dnia codziennego – idealnie sprawdzi się jako prezent dla każdej kobiety. Srebrny pierścionek równie dobrze może także zostać tym zaręczynowym. Chociaż przyjęło się, że to złoto jest deklaracją zaręczyn, tego typu odstępstwa wcale nie są rzadkością, ani nie ujmują znaczenia temu wielkiemu wydarzeniu, jakim jest proszenie kogoś o rękę. Jeśli więc wybranka serca lub i srebro, mężczyzna może wybrać coś właśnie z oferty pierścionków, które wykonane są z tego właśnie materiału.

Wybierając srebrny pierścionek na prezent, niezależnie od okazji, warto mieć pewność, że faktycznie kupujemy srebro. W związku z tym warto zakupić srebro o próbie 925. Chcąc zakupić srebrny pierścionek, najlepiej udać się do sklepu jubilerskiego i unikać bazarów, festynów czy lombardów, ponieważ niewprawione oko może dać się tam łatwo oszukać.

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *