
Wybór rozmiaru pierścionka bywa sporym wyzwaniem – zwłaszcza podczas zakupów na odległość lub kiedy nie znamy swojego rozmiaru. Nic straconego! W tym artykule przedstawiamy kilka wskazówek i metod pomiarów, aby jak najlepiej dobrać rozmiar swojego wymarzonego pierścionka.
Dlaczego dobry rozmiar pierścionka jest ważny?
Rozmiary pierścionków są niezwykle istotne. Wszystko dlatego, że pierścionek o odpowiednim rozmiarze nie zsunie się sam podczas mycia rąk, ale jednocześnie nie będzie nieprzyjemnie uciskał palca. Przyjmuje się, że najlepszy rozmiar pierścionka to taki, który przechodzi z lekkim oporem przez najszerszą kostkę palca. Kiedy kobieta próbuje go zsunąć – kostka postawi lekki opór, ale nie trzeba się z nią siłować. Oczywiście każda dłoń ma nieco inny kształt, dlatego warto mieć na uwadze przede wszystkim własny komfort noszenia biżuterii, a dopiero później ślepo trzymać się tabelki rozmiarów pierścionków.
Dla każdego inny rozmiar pierścionka
Choć na pierwszy rzut oka prawa i lewa dłoń wydają się identyczne, w rzeczywistości ich palce różnią się o jeden rozmiar – zazwyczaj palce wiodącej dłoni są odrobinę grubsze niż tej, której używa się rzadziej. Nie warto zatem przyjmować, że obwód pierścionka, który nosi się na jednej dłoni, będzie pasował również na tę drugą. Nie jest też tajemnicą, że nawet palce u tej samej ręki mogą mieć inny rozmiar. Różnica pomiędzy nimi może wynosić nawet dwa rozmiary. Trzeba zatem zawsze o tym pamiętać i w czasie kupowania pierścionka patrzeć na rozmiary i pamiętać, że rozmiary pierścionków różnią się między sobą zaledwie o 0,33 mm. W związku z tym pierścionek z palca serdecznego może być za mały/za duży na palec wskazujący i nie w tym żadnych powodów do obaw czy niepokoju.
Szerokość pierścionka ma znaczenie
Kiedy kupuje się taką biżuterię, jaką są pierścionki, należy zwrócić uwagę na ich szerokość. Wszystko dlatego, że delikatne pierścionki mogą być mimo wszystko węższe niż te masywne lub obrączki (które zresztą dla wygody powinno się kupować w większym rozmiarze). Wynika to z faktu, że szeroka biżuteria z trudem przechodzi przez kostkę palca, a jeśli jest za ciasna, to może powodować wiele dolegliwości, np. odparzenia u nasady palca.
Kiedy dokonywać pomiarów pierścionków
W tym temacie również nie można pozostać obojętnym. Rozmiary pierścionków najlepiej bowiem mierzyć w „odpowiednich” warunkach. Na dworze nie może być bowiem ani za ciepło ani za zimno. Wszystko dlatego, ze w trakcie upału palce puchną, a kiedy jest zimno – kurczą się. W związku z tym polecamy, aby mierzyć palce w temperaturze pokojowej w ciągu dnia.
freepik.com