Jak dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka?

Pierścionki mogą być wspaniałą codzienną biżuterią i towarzyszyć kobiecie każdego dnia. Jednym warunkiem jest fakt, że muszą być one odpowiednio dobrane do grubości palca, co nie jest już zadaniem prostym. W związku z tym powstał nasz artykuł, żeby każda kobieta mogła od razu zakupić ten odpowiedni model.

Jak dobrać rozmiar pierścionka?

Nie ma co owijać w bawełnę, najlepiej po prostu udać się do sklepu jubilerskiego, aby obsługa mogła zmierzyć palec, na którym ma być noszony pierścionek. A mówiąc o rozmiarze pierścionka mamy tu na myśli jego wewnętrzną średnicę. W związku z ty należy pamiętać, że rozmiar pierścionka mierzy się zawsze wewnątrz obrączki lub pierścionka, a nigdy na zewnątrz. Wszystko dlatego, że pierścionki mogą różnić się między sobą grubością.

Sam rozmiar powinien mieć dużą dokładność i obwód palca powinien być podany w dziesiątych częściach milimetra, ponieważ większość rozmiarów pierścionków dzieli zaledwie 0,3 – 0,4 mm. Samych pomiarów najlepiej dokonać w jak najbardziej naturalnych warunkach pogodowych – kiedy nie jest ani za zimno, ani za gorąco. Warto więc wybrać tzw. temperaturę pogodową. Kupowania nowych pierścionków nie zaleca się także wieczorami, kiedy palca są nieco opuchnięte.

Jak dobrać rozmiar pierścionka na prezent?

Panie, które same kupują pierścionki, nie mają z tym problemu, ponieważ przed zakupem mają możliwość samodzielnie przymierzyć pierścionek. Kwestia rozmiaru staje się bardziej problematyczna w momencie, kiedy ktoś chce podarować pierścionek na prezent. Trafienie z rozmiarem „na oko” jest bardzo trudne. Co więc zrobić, żeby rozmiar pierścionka okazał się tym właściwym?

Na to pytanie nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ rozmiary pierścionków różnią się od siebie i wszystko zależy również od grubości placów kobiety. W związku z tym najlepiej wprost spytać jej o rozmiar, a jeśli ktoś nie chce, aby wiedziała o prezencie – można wziąć jeden z jej pierścionków i pokazać u jubilera, aby ten wybrał nowy model na podstawie rozmiaru tego, który już posiada.

W ostateczności można zmierzyć szerokość palca suwmiarką. Musimy jednak zaznaczyć, że nie jest to pomiar zbyt dokładny. W przypadku mierzenia szerokości palca suwmiarką należy zadbać o to, aby jej krawędzie nie ściskały za mocno palca, ponieważ w takiej sytuacji pomiar może być sfałszowany. Uzyskany pomiar najlepiej porównać ze specjalnie stworzoną tabelą rozmiarów pierścionków jubilerskich i wybrać ten, który jest najbardziej zbliżony do tego, który wskazała suwmiarka.

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *