Biżuteria z bursztynu – właściwości

Bursztyn – Złoto Bałtyku – zachwyci każdego, kto chociaż raz mógł podziwiać go na żywo. Surowiec ten od wieków był przedmiotem zainteresowania specjalistów z różnych dziedzin.

Biżuteria z bursztynu – właściwości

Kamień, który powstał z żywicy drzew iglastych stanowi jeden z najpiękniejszych i najbardziej wyjątkowych darów natury. Przez lata doceniany był nie tylko ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. Przed wiekami bursztyn traktowany był także jako amulet mający przynosić szczęście w miłości. Mówiło się także, że bursztyn pomaga uchronić się przed urokami.

Jednak przede wszystkim popularność i sławę zdobył jako surowiec wykorzystywany przy tworzeniu wszelakich ozdób i biżuterii, nieustannie zachwycając swym pięknem, w każdej kompozycji. Bursztyn występuje w wielu odmianach. Od ciemnobrązowych przez mleczne po żółte odcienie. Niewątpliwie różnorodność ta stanowi ogromne źródło inspiracji dla jubilerów i artystów, którzy przy ich wykorzystaniu  projektują wyjątkową, ponadczasową biżuterię. Kamień ten daje nieograniczone możliwości jeśli chodzi o wykorzystanie go w złotnictwie. Wytwarza się z niego bransoletki, kolczyki, korale, naszyjniki, pierścionki czy wisiorki.

Biżuteria z bursztynu idealnie komponuje się ze srebrem tworząc w połączeniu z nim klasyczne i eleganckie ozdoby, które dodadzą uroku każdej stylizacji. Uniwersalność bursztynu sprawia, że każda kobieta niezależnie od wieku będzie mogła cieszyć się jego pięknem. Podążając za aktualnymi trendami, bursztyn udowadnia, że sprawdza się także jako ozdoba w nowoczesnym wydaniu niezmiennie zachwycając i roztaczając nutkę mistycyzmu i magii. Z uwagi na lecznicze zastosowanie bursztynu noszenie biżuterii z tym kamieniem może pozytywnie działać na nasz organizm. Jedną z jej ważniejszych zalet oprócz walorów estetycznych jest fakt, że biżuteria z bursztynu jest hipoalergiczna. Poszukując pomysłu na prezent biżuteria ta stanowi idealne, bezpieczne rozwiązanie.

Biżuteria na sznurku

Bransoletka na sznurku to forma biżuterii, która wykorzystuje sznurki do przytrzymywania bransoletek lub innych przedmiotów. Ten rodzaj biżuterii sięga starożytnego Rzymu i był kiedyś noszony jako amulet. Osoba nosząca może przyczepić jedną bransoletkę na sznurku do swojego nadgarstka, a następnie zawiązać drugą bransoletkę na kostce jako sposób na noszenie ochrony. Bransoletki na sznurku w sklepie Sadva to współczesne nawiązanie do tradycji tego typu biżuterii.

 

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *