Urok i magia lapis lazuli

W poszukiwaniu kamieni o wyjątkowych kolorach nie trudno jest natrafić na lapis lazuli. Ten niezwykły kamień utożsamiany jest z budowaniem pozytywnych relacji międzyludzkich, z harmonią w związkach i nawiązywaniem szczerych przyjaźni.

W medycynie ludowej i tradycyjnej moc kamieni szlachetnych wykorzystywana jest od wieków. Od niedawna można zetknąć się z nimi także podczas zabiegów spa&wellness. Całkiem liczna grupa osób twierdzi, że kamienie mają magiczną i leczniczą moc: mogą pomagać w trudnych wyborach, wpływać na relacje z ludźmi i światem, poprawiać samopoczucie czy uszczęśliwiać.

Biżuteria z dodatkiem lapisu lazuli będzie doskonała dla osób, które potrzebują duchowej stabilizacji. Kamień działa kojąco na umysł, uspokaja układ nerwowy, może także łagodzić objawy przewlekłego stresu i nadciśnienie. Od wieków istnieje przekonanie, że spanie z lapisem pod poduszką może przywołać prorocze sny, a także ułatwia podjęcie decyzji w trudnych kwestiach.

Lazuryt to minerał prawdziwie boski, jego kolor przywodzi na myśl piękne, nocne i rozgwieżdżone niebo. Jego uroda nieustannie zachwyca, dlatego często wykorzystuje się go w zdobnictwie i pracach jubilerskich.

Czy biżuteria z lapis lazuli to prezent dla każdego?

Biżuteria z lapis lazuli (kupisz ją tutaj: https://dittazimmermann.com/) będzie doskonałym upominkiem dla osób, które często przemawiają bądź występują publicznie – jego noszenie sprawia, że problemy z mową przemijają bezpowrotnie.

Lapis lazuli to kamień odpowiedni dla każdego typu urody i charakteru. Jego intensywna barwa, łącząca wiele odcieni niebieskiego, sprawia, że obok ozdób z lazurytem nie można przejść obojętnie. Niezwykły kolor lapisu lśni w słońcu niczym pełne gwiazd niebo, doskonale prezentuje się w połączeniu ze złotym kruszcem. Wyroby jubilerskie z dodatkiem lapisu lazuli są bardzo efektowne i przepiękne, materiał ten prezentuje się niezwykle w oprawie ze złota.

O czym musi pamiętać posiadaczka ozdoby z lazurytem? Lapis lazuli to delikatny materiał, który nie najlepiej znosi wysoką temperaturę, pod jej wpływem może tracić swój blask i zmatowieć. Trzeba pamiętać, by ściągać biżuterię z lazurytem przed kąpielą, ale także przed wykonywaniem prac domowych. Detergenty mogą uszkodzić subtelną ozdobę.

Lapisy pięknie prezentują się z każdym kolorem i odcieniem karnacji, pasują do bardzo eleganckich wydarzeń, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by zakładać biżuterię z lapis lazuli na co dzień – nawet jeśli nie wierzycie w ich magiczne właściwości. Nie jest to kamień jeszcze tak popularny, jak rubiny czy bursztyny, dlatego z pewnością będzie wyróżniał się na tle innych ozdób z kamieniami.

 

źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *