Rodzaje zapięć kolczyków – poznaj je!

Czy wiesz, jakie są rodzaje zapięć kolczyków? Przeczytaj jakie są modne kolczyki w tym sezonie i jak je dobrać do kształtu twarzy.

Rodzaje zapięć kolczyków

Rodzaje zapięć kolczyków powinno dobierać się, tak aby ich noszenie było wygodne i nieuciążliwe. Jednymi z najpopularniejszych rodzajów kolczyków są sztyfty, które składają się z końcówki zapinającej kolczyk i są bardzo wygodne. Ich zatyczka może być wykonana również z silikonu.

Bigiel, dzięki odpowiedniemu wygięciu, nie potrzebuje innych elementów do zapięcia kolczyka, takich jak zatyczki. Bigiel angielski zapina się dzięki klapce na zatrzask. Zapięcie to wykorzystywane jest głównie w małych kolczykach oraz pozbawione zatyczek. Bigiel angielski występuje również w typie lira, posiada on w odróżnieniu od bigla angielskiego zapięcia, swego rodzaju wgłębienie, w którym zatrzaskuje się ruchoma klapka kolczyka.

Kolczyki na zatrzask działają tak, że zagięty sztyft blokuje się po drugiej stronie kolczyka w miejscu do tego przeznaczonym. Kolczyki przeciągane przez ucho pozbawione są zapięcia.

Czy klipsy są modne?

Tak, klipsy są modne! Klipsy są odpowiednim wyborem dla osób, które nie mają przekłutych uszów. Mogą mieć różne ciekawe formy i wykończenie. Klipsy trzymają się na uchu, dzięki elementowi trzymającemu np. sprężynującej blaszce.

Jakie kolczyki są modne?

W tym sezonie modne są szczególnie złote kolczyki w sporych rozmiarach, możesz wybrać przeróżne formy, np. masywne, plecione koła, czy kolczyki z łańcuszkami, z zawieszkami albo z koralikami. W tym sezonie możesz wybrać kolczyki z perłami – to bardzo modny element.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Przy wyborze kolczyków powinniśmy się kierować kształtem naszej twarzy. Jeżeli masz owalny kształt twarzy, możesz wybrać niemal każdy rodzaj kolczyków! Osoba o twarzy w kształcie kwadratu, z pewnością może wybrać kolczyki w kształcie koła, czy owalu. Do twarzy trójkątnej możemy dobrać kolczyki zwisające, najlepiej z elementem rozszerzającym się w dolnej części. Twarz okrągła – do niej również można dobrać kolczyki zwisające, należy unikać kolczyków w kształcie kół.

Kolczyki muszą przede wszystkim pasować do twojego stylu!

Moda zmienia się nieustannie – możesz zasugerować się modnymi trendami, ale kolczyki mają przede wszystkim pasować do ciebie, twojego kształtu twarzy i stylu, w jakim się ubierasz. Warto postawić na oryginalne propozycje, które dodadzą charakteru twoim stylizacją. Zobacz sklep z kolczykami i wybierz najlepsze dla siebie.

 

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *