Jak przechowywać kolczyki, aby jak najdłużej cieszyć się ich atrakcyjnym wyglądem?

Odpowiednie przechowywanie i pielęgnacja pozwoli zachować świetność twojej biżuterię na dłużej. Dowiedz się więcej o sposobie właściwej pielęgnacji, a także o tym, jak przechowywać kolczyki.

Gdzie przechowywać kolczyki?

Dzięki odpowiedniemu przechowywaniu nie zgubisz już kolczyków oraz unikniesz ich uszkodzenia. Jeżeli kupujesz kolczyki w pudełku, nie wyrzucaj go, ponieważ możesz w nim przechowywać kolczyki. Istnieje także możliwość trzymania ich w woreczkach, pudełkach, kuferkach, szkatułkach na biżuterię, do których możesz również włożyć miękki materiał.

Jak dbać o kolczyki?

Kolczyki musimy pielęgnować, uwzględniając materiał, z jakiego zostały wykonane. Należy je regularnie czyścić, zachowując przy tym szczególną ostrożność. Można do czyszczenia użyć miękkiej szmatki i specjalnie przeznaczonego do tego płynu. Najważniejsze, aby nasączonym materiałem regularnie przecierać biżuterię. Nie używaj do czyszczenia tkanin o szorstkiej powierzchni. Zwróć uwagę na zalecenia dotyczące stosowania płynów – nie zanurzaj biżuterii w roztworach, jeżeli są w niej elementy z innych materiałów, np. kamieni szlachetnych, ponieważ mogą ulec zniszczeniu. Nie należy również zanurzać w nich biżuterii posrebrzanej, czy pozłacanej.

Zwróć uwagę na inne elementy kolczyków

Jeżeli w biżuterii są kamienie, perły, czy inne elementy, przy czyszczeniu uważaj na nie, ponieważ mogą zostać one uszkodzone, a nawet zmatowieć.

O czym należy pamiętać przy czyszczeniu?

Pamiętaj, aby z biżuterią obchodzić się ostrożnie, nie myć kilku elementów biżuterii jednocześnie zwłaszcza jeżeli są wykonane z różnych materiałów. Po wyczyszczeniu biżuterii zawsze należy opłukać ją pod bieżącą wodą, a następnie osuszyć, przecierając miękką szmatką. Pamiętaj, aby biżuterię czyścić regularnie tak, aby zapobiec zabrudzeniom, które później może być ciężko usunąć.

Domowe sposoby

Pamiętaj, że najlepiej sprawdzą się środki przeznaczone do czyszczenia biżuterii. Nie wszystkie porady, jakie znajdziemy w Internecie, sprawdzą się, a wręcz mogą uszkodzić biżuterię.

Czyszczenie sztucznej biżuterii

O czym należy pamiętać, czyszcząc sztuczną biżuterię? Przede wszystkim o tym, aby delikatnie ją oczyścić. Podczas przechowywania, należy pamiętać, aby chronić ją przed wilgocią, a przed kąpielą w wannie, czy w morzu ściągnąć kolczyki.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kolczyków?

Kolczyki powinniśmy dobierać do kształtu twarzy, a także typu urody. Kupując nową biżuterię, warto zastanowić się również, do jakich stylizacji kolczyki będą pasować.

 

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *