Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy? Podpowiadamy!

Kolczyki to biżuteria, na którą najczęściej decydują się kobiety. Pięknie podkreśla nasze rysy twarzy, uzupełnia wiele stylizacji oraz jest komfortowa w noszeniu na co dzień. Czy wiesz o tym, że kolczyki powinno dobierać się nie tylko ze względu na swoje upodobania, ale także biorąc pod uwagę kształt swojej twarzy? Chcesz wiedzieć, jakie kolczyki będą dla Ciebie odpowiednie? Zapraszamy do lektury!

Jak dobrać kolczyki do twarzy owalnej?

Jak rozpoznać, że Twoja twarz jest owalna? Owal charakteryzuje się wysokim czołem, harmonijnymi proporcjami oraz lekko szpiczastą brodą. Taki kształt twarzy sprawia, że możesz pozwolić sobie na różnorodne kolczyki. Możesz pozwolić sobie na każdą długość oraz kształt biżuterii.

Możesz zdecydować się na biżuterię zarówno o okrągłym, jak i bardziej kanciastym kształcie. Z powodzeniem możesz również wybrać zarówno długie, wiszące kolczyki, jak i krótkie wkręcane kolczyki.

Jak dobrać kolczyki do twarzy okrągłej?

Jeżeli masz okrągłą twarz i nie chcesz tego podkreślać, najlepiej zrezygnuj z okrągłych, małych kolczyków. Osoby o takim kształcie twarzy najlepiej wyglądają w biżuterii o kanciastych kształtach lub w długich, wiszących kolczykach. Długie, pionowe kolczyki będą pięknie podkreślały rysy Twojej twarzy. Okrągła twarz kocha geometryczne, kanciaste kształty biżuterii. Świetnie sprawdzi się trójkątna lub kwadratowa biżuteria, a także kolczyki w innym kształcie np. skrzydeł, liści itp.

Jak dobrać kolczyki do twarzy trójkątnej?

Twarz trójkątna ma kilka charakterystycznych cech. Przede wszystkim twarz zwęża się ku podbródkowi. U takich osób kości policzkowe są często mocno zarysowane, a dolna połowa twarzy węższa od górnej. Wybierając kolczyki, warto postawić na te, które optycznie poszerzą dolną część twarzy. Najlepszym rozwiązaniem będzie zatem dobieranie kolczyków krótkich. Możesz również wybrać długie kolczyki, ale raczej wybierz takie, które będą szersze na dole.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy – podsumowanie

Dobór odpowiednich kolczyków może sprawić, że będziesz prezentować się jeszcze lepiej. Jeżeli lubisz wyglądać pięknie i stylowo, koniecznie postaraj się dopasować kolczyki do kształtu swojej twarzy. Chcesz wybrać piękną biżuterię na co dzień. Pierścionki pozłacane będą świetnym wyborem!

Czym są cyrkonie?
Czym są cyrkonie? Cyrkonie są syntetycznymi kamieniami szlachetnymi, które zostały opracowane na początku XX wieku jako...
Jak przechowywać biżuterię?
Biżuteria to cenne przedmioty, które wymagają odpowiedniego przechowywania, aby zachowały swoją wartość i piękno na dłużej....

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *