Rodzaje naszyjników – krótki przewodni

Naszyjniki są ozdobą, którą lubią praktycznie wszystkie kobiety. Noszą je na co dzień, ale i od święta. Naszyjniki są nie tylko pięknym dodatkiem do stylizacji, ale także akcentem, który podkreśla piękno kobiety. Obecnie naszyjników jest masa, więc przygotowaliśmy krótki przewodnik po świecie biżuterii.

Rodzaje naszyjników wyróżniamy według różnych kryteriów. Najpopularniejszy jest podział w zależności od ich długości, ale można także zrobić rozróżnienie ze względu na sposób wykonania. W ten sposób każdy naszyjnik można przypisać do poszczególnej kategorii. Dodatkowo nawet po samej nazwie można domyślić się, jak dany naszyjnik będzie się prezentował. Można także sprawdzić technikę wykonania lub surowiec, który został wykorzystany do stworzenia konkretnej ozdoby szyi.

Dzisiaj przeczytasz o kilku rodzajach naszyjników, które są najbardziej popularne.

Choker

Chokery to naszyjniki, które mają swoje wzloty i upadki. Od niedawna utrzymują się w światowych trendach i większość kobiet, które chcą być modne, powinny mieć chociaż jeden choker w swojej biżuteryjnej kolekcji. Według definicji ten rodzaj naszyjnika powinien delikatnie oplatać szyję, jego długość mieści się w przedziale 36-41cm. Ten rodzaj naszyjnika jest idealny dla kobiet o ostrych rysach twarzy, jednak ostatni czas pokazał, że każda z pań może nosić ten naszyjnik. Dodatkowo różnorodność wykonania sprawia, że dobrze dobrany choker sprawdza się w każdej sytuacji.

Princess (księżniczka)

Typ księżniczka to również jeden z najpopularniejszych rodzajów naszyjników. Zazwyczaj mierzą 43-55 cm. Princesski świetnie pasują każdej kobiecie niezależenie od jej wieku czy stylu ubierania się. W tego typu naszyjnikach zazwyczaj znajdziemy zawieszkę, która jest idealnym podkreśleniem dekoltu. Te naszyjnikinadają się także na większość okazji – od tych codziennych, po wieczorowe. Te zawieszki są także idealnym pomysłem na prezent dla większości pań. Zarówno tych młodych, jak i starszych.

Naszyjniki na łańcuszkach

Naszyjniki łańcuszkowe to najbardziej popularny rodzaj naszyjników damskich na świecie. Dostępne są w każdej długości. Mogą być noszone jako pojedyncze sztuki, ale również wielorzędowo. Co więcej na rynku obecnie dostępnych jest wiele (można by powiedzieć, że nieskończenie) zawieszek do łańcuszków. Sprawia to, że niezwykle łatwo znaleźć naszyjnik, który będzie idealny dla każdej kobiety.

W sieci dostępnych jest wiele sklepów, które oferują sprzedaż naszyjników damskich. My z czystym sumieniem możemy polecić biżuteria Sadva, które łączą w sobie wszystko to, czego oczekuje kobieta, która pragnie wzbogacić swoją kolekcję o nowy naszyjnik.

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *