Naszyjniki damskie – co powinnaś o nich wiedzieć?

Naszyjniki to dodatek, który ceni wiele kobiet. Jest to także nieodzowny element każdej stylizacji – tej codziennej, jak i bardziej specjalnej. Dobrze dobrany naszyjnik pełni także funkcję ozdobną, zdobią kobiecą szyję oraz dopełniając jej kreację.

Rodzaje naszyjników damskich

Wśród naszyjników damskich można wyróżnić ich kilka rodzajów. Te, które nosimy przy samej szyi to kolia lub obroża. Ich długość zazwyczaj nie jest dłuższa niż 35 centymetrów. Ten rodzaj biżuterii w szczególności polecany jest osobom o długich i smukłych szyjach. Kolejnym rodzajem naszyjnika damskiego jest choker. Wykonany jest zazwyczaj z łańcuszka, koronki, sznurka, tasiemki lub rzemyka.  Chokery są także mniej wyraziste i o wiele bardziej subtelne niż kolie. Z kolei najbardziej popularnym rodzajem naszyjnika damskiego jest ten o nazwie Princess. Przez to, że jej długość (43-50 cm) jest niezwykle optymalna, nadaje się praktycznie do każdej stylizacji oraz stylu urody i długości szyi.  Sznur to z kolei najdłuższy rodzaj naszyjnika. Jego długość przekracza 120 cm i można go nosić na dwa sposoby – puszczony jako jeden łańcuch lub kilkakrotnie owinięty wokół szyi. Ten rodzaj naszyjnika pasuje zarówno do eleganckich, jak i codziennych stylizacji.

W biżuteryjnym świecie można znaleźć także wiele innych, mniej popularnych rodzajów naszyjników damskich. Jednym z nich jest sautoir. Ten naszyjnik był popularny w latach dwudziestych XX wieku i składał się ze sznurka kamieni lub długiego łańcuszka zakończonego zawieszką. Innym, prawie zapominanym, choć niezwykle pięknym, naszyjnikiem damskim może być sekretnik, czyli łańcuszek zakończony medalionem, który można otworzyć i schować w nim zdjęcie lub niewielką pamiątkę.

Jak dobrać długość naszyjnika damskiego?

Kobiety przed zakupem bardzo często zastanawiają się nad tym, jak dobrać długość naszyjnika, aby ten jak bardziej podkreślił ich wdzięki. W takim przypadku najlepiej kierować się opisem parametrów, który zazwyczaj podany jest na stronie sprzedającej naszyjniki damskie. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że większość naszyjników i tak posiada kilka centrum dodatkowe łańcuszka, aby z jeszcze większą łatwością dopasować odpowiednią długość biżuterii do szyi jej właścicielki. Zapięcia, które dobierane są do naszyjników damskich to najczęściej karabińczyki, czyli jedne z najbardziej popularnych zapięć jubilerskich. Czasem może zdarzyć się zapięcie federing, które swoim kształtem przypomina oponkę. Te zapięcia są na tyle solidne, że wytrzymają wiele lat i nie ma ryzyka, że naszyjnik samoistnie się odepnie.

freepik.com

Czym są cyrkonie?
Czym są cyrkonie? Cyrkonie są syntetycznymi kamieniami szlachetnymi, które zostały opracowane na początku XX wieku jako...
Jak przechowywać biżuterię?
Biżuteria to cenne przedmioty, które wymagają odpowiedniego przechowywania, aby zachowały swoją wartość i piękno na dłużej....

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *