Dobór kolczyków do fryzury – przydatne wskazówki

Ozdoby uszu są jednym z najchętniej wybieranych elementów biżuteryjnych. Kolczyki pozłacane, złote, srebrne oraz te wykonane ze stali szlachetnej cieszą się ogromną popularnością. Jednak ich dobór nie powinien być dziełem przypadku. Zaopatrując się w konkretny model, trzeba zwrócić uwagę na kształt swojej twarzy, osobiste preferencje, czy okazję, w związku z którymi będzie się je nosiło. Istotne jest ponadto właściwe dopasowanie kolczyków do swojej fryzury. Już teraz sprawdź jak tego dokonać, aby zawsze prezentować się jak najlepiej – ukryć ewentualne mankamenty i uwypuklić największe atuty.

Jakie kolczyki do długich, rozpuszczonych włosów?

W zakresie doboru kolczyków istotną rolę dogrywa długość włosów. Jeśli na co dzień nosisz zwykle rozpuszczone włosy, które do tego mają kilkadziesiąt centymetrów długości i są bardzo gęste, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą one zakrywały twoje uszy. W związku z tym, aby taka ozdoba uszu była dobrze widoczna, należy postawić na wyraziste kolczyki o sporych wymiarach – wiszące, o bogatym zdobieniu i charakterystycznym kształcie. Takie akcesoria na pewno będą rzucały się w oczy.

Wysokie upięcia i koki – na jakie kolczyki postawić?

Dla wielu kobiet wygodne jest noszenie upiętych włosów. Jakie kolczyki najlepiej zaprezentują się z klasycznymi kokami, kłosami, warkoczami lub kucykami? Taka fryzura zwykle jeszcze bardziej wysmukla szyję, dlatego w zależności od potrzeby można pogłębić ten efekt, stawiając na kolczyki w postaci wiszących łańcuszków lub sopli. Natomiast optyczne skrócenie szyi jest możliwe za pomocą wyrazistych kształtów takich ozdób, na przykład kwadratów lub kół.

Jaka biżuteria do krótkich włosów?

W przypadku krótkich włosów sprawa wygląda niemal idealnie. Uszy są wtedy całkowicie wyeksponowane, zatem egzamin zdadzą po prostu każde kolczyki – zarówno niewielkie wkręty, jak i fantazyjne, wiszące ozdoby. Jest to sytuacja, w której nieco większą uwagę trzeba przywiązać do kształtu twarzy, aby w razie zaistnienia takiej potrzeby złagodzić nieco rysy albo wysmuklić twarz.

Fryzura a ozdoby uszu – o tym musisz pamiętać!

Nosisz długie włosy? Najwygodniej jest Ci nosić upięcia – koki, kucyki lub warkocze? A może masz krótkie włosy? Pamiętaj, że w każdej z tych sytuacji masz możliwość postawienia na wysokiej jakości, estetycznie prezentujące się kolczyki. Aby tego dokonać, wystarczy, że odwiedzisz sklep z biżuterią Sadva, a następnie zapoznasz się z ich ofertą, jednocześnie mając na uwadze zaprezentowane powyżej wskazówki.

 

freepik.com

Czym są cyrkonie?
Czym są cyrkonie? Cyrkonie są syntetycznymi kamieniami szlachetnymi, które zostały opracowane na początku XX wieku jako...
Jak przechowywać biżuterię?
Biżuteria to cenne przedmioty, które wymagają odpowiedniego przechowywania, aby zachowały swoją wartość i piękno na dłużej....

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *