Dobór kolczyków do fryzury – przydatne wskazówki

Ozdoby uszu są jednym z najchętniej wybieranych elementów biżuteryjnych. Kolczyki pozłacane, złote, srebrne oraz te wykonane ze stali szlachetnej cieszą się ogromną popularnością. Jednak ich dobór nie powinien być dziełem przypadku. Zaopatrując się w konkretny model, trzeba zwrócić uwagę na kształt swojej twarzy, osobiste preferencje, czy okazję, w związku z którymi będzie się je nosiło. Istotne jest ponadto właściwe dopasowanie kolczyków do swojej fryzury. Już teraz sprawdź jak tego dokonać, aby zawsze prezentować się jak najlepiej – ukryć ewentualne mankamenty i uwypuklić największe atuty.

Jakie kolczyki do długich, rozpuszczonych włosów?

W zakresie doboru kolczyków istotną rolę dogrywa długość włosów. Jeśli na co dzień nosisz zwykle rozpuszczone włosy, które do tego mają kilkadziesiąt centymetrów długości i są bardzo gęste, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będą one zakrywały twoje uszy. W związku z tym, aby taka ozdoba uszu była dobrze widoczna, należy postawić na wyraziste kolczyki o sporych wymiarach – wiszące, o bogatym zdobieniu i charakterystycznym kształcie. Takie akcesoria na pewno będą rzucały się w oczy.

Wysokie upięcia i koki – na jakie kolczyki postawić?

Dla wielu kobiet wygodne jest noszenie upiętych włosów. Jakie kolczyki najlepiej zaprezentują się z klasycznymi kokami, kłosami, warkoczami lub kucykami? Taka fryzura zwykle jeszcze bardziej wysmukla szyję, dlatego w zależności od potrzeby można pogłębić ten efekt, stawiając na kolczyki w postaci wiszących łańcuszków lub sopli. Natomiast optyczne skrócenie szyi jest możliwe za pomocą wyrazistych kształtów takich ozdób, na przykład kwadratów lub kół.

Jaka biżuteria do krótkich włosów?

W przypadku krótkich włosów sprawa wygląda niemal idealnie. Uszy są wtedy całkowicie wyeksponowane, zatem egzamin zdadzą po prostu każde kolczyki – zarówno niewielkie wkręty, jak i fantazyjne, wiszące ozdoby. Jest to sytuacja, w której nieco większą uwagę trzeba przywiązać do kształtu twarzy, aby w razie zaistnienia takiej potrzeby złagodzić nieco rysy albo wysmuklić twarz.

Fryzura a ozdoby uszu – o tym musisz pamiętać!

Nosisz długie włosy? Najwygodniej jest Ci nosić upięcia – koki, kucyki lub warkocze? A może masz krótkie włosy? Pamiętaj, że w każdej z tych sytuacji masz możliwość postawienia na wysokiej jakości, estetycznie prezentujące się kolczyki. Aby tego dokonać, wystarczy, że odwiedzisz sklep z biżuterią Sadva, a następnie zapoznasz się z ich ofertą, jednocześnie mając na uwadze zaprezentowane powyżej wskazówki.

 

freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *