Czy wiesz jak prawidłowo zmierzyć rozmiar pierścionka?

Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać. Nasze palce często narażone są na różne czynniki, które wpływają na nasz rozmiar.

Od czego zależy obwód naszego palca

Od diety, jedzenie, które zatrzymuje wodę, sprawi, że palce będą spuchnięte, od pory roku w lecie palce puchną, pod wpływem temperatur. Nie należy mierzyć palca po wysiłku fizycznym, czy stresie.

Jak sprawdzić jaki masz rozmiar palca?

Aby uniknąć pomyłki potrzebne ci będą pasek wycięty z kartki, długopis i linijka. Wytnij z kartki pasek o szerokości pierścionka. Należy zaznaczyć kreskę w miejscu, które będzie początek pomiaru. Trzeba obwinąć pasek wokół palca. Nie wolno zapomnieć, aby wziąć pod uwagę kostkę na palcu, aby pierścionek przez nią przeszedł. Trzeba zaznaczyć na pasku miejsce, gdzie zrównuje się, z kreską zaznaczoną przez ciebie wcześniej. Po zmierzeniu za pomocą linijki miejsca od pierwszej kreski do drugiej będzie to twój obwód. Wykorzystaj tabela rozmiarów pierścionków, aby sprawdzić swój rozmiar.

Zaufaj specjaliście

Sklep jubilerski z pewnością jest wyposażony w zestaw metalowych pierścieni, we wszystkich rozmiarach, które przymierza na palce klientów dobierając właściwy rozmiar.

Jak kupić obrączkę?

Jeśli kupujemy obrączkę w Internecie, należy zmierzyć palec na, którym ma się znajdować obrączka, uwzględniając kostkę. W gorące dni, czy też po wysiłku palce mogą być opuchnięte, a w mroźne mogą być nieco obkurczone. Należy pamiętać nie tylko o rozmiarze, ale przede wszystkim o tym, że obrączka ma służyć nam na lata, dlatego ze starannością powinniśmy zadbać o odpowiedni rozmiar.

Jak dobrać rozmiar na prezent?

Co, jeśli chcielibyśmy kupić pierścionek, a nie znamy rozmiaru? Z pewnością przydatne będzie np. zmierzenie pierścionka, który należy do tej osoby. Jeżeli nie mamy takiej możliwości, możemy poprosić o pomoc kogoś jej bliskiego, czy zna rozmiar lub może przymierzyć jej pierścionek, do którego momentu znajdzie się na jednym z jej palców.

Jaki pierścionek na prezent?

Ciekawym pomysłem na prezent jest pierścionek, dopasowany do osobowości i stylu osoby, której dajemy prezent. Wyjątkowym wyborem będą pierścionki emaliowane, które będą oryginalnym podarunkiem i idealnie dopasują się do letnich stylizacji. Pierścionki te są barwne, wyróżniają się, mają różne wzory kwiatowe, graficzne, czy w motyle, a nawet koty. Tego lata modne są również grube, wyraziste sygnety, zarówno te minimalistyczne, jak i te bogato zdobione. A także, pierścionki z kamieniami, lub ich imitacjami oraz pierścionki z perłami. Każda dziewczyna, czy kobieta ucieszy się z takiego prezentu.

 

Źródło zdjęć: freepik.com

Czym są cyrkonie?
Czym są cyrkonie? Cyrkonie są syntetycznymi kamieniami szlachetnymi, które zostały opracowane na początku XX wieku jako...
Jak przechowywać biżuterię?
Biżuteria to cenne przedmioty, które wymagają odpowiedniego przechowywania, aby zachowały swoją wartość i piękno na dłużej....

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *