Biżuteria dla minimalistki – czym powinna się charakteryzować?

Cechą wyróżniającą wszystkie minimalistki jest umiar i prostota w zakresie doboru dodatków do zakładanych przez siebie stylizacji. Jednak trzeba pamiętać, że wcale nie musi się to równać z całkowitą rezygnacją z sięgania po wyroby jubilerskie. Wszystko sprowadza się do zaopatrzenia się w akcesoria w pełni zgodne ze swoim indywidualnym stylem oraz osobistymi poglądami dotyczącymi branży biżuteryjnej. Już teraz sprawdź, jakie właściwości wyróżniają minimalistyczną biżuterię.

Bransoletki, kolczyki, naszyjniki, pierścionki – sprawdź skromne, choć piękne gadżety

Minimalistyczna biżuteria jest jedyna w swoim rodzaju. To synonim klasy, szyku, uniwersalności oraz ponadczasowości. Cechy, którymi można opisać takie wyroby jubilerskie to przede wszystkim: delikatność, skromność, prostota oraz małe wymiary. Tego typu naszyjniki przyjmują postać cienkich łańcuszków o klasycznym splocie. Jedyną ozdobą może stanowić tylko niewielka zawieszka. Nie ma tutaj miejsca na błyszczące kamienie, wielobarwne wzory, czy pełną przepychu ornamentykę. Z kolei kolczyki przyjmują najczęściej postać małych kółek lub wkrętów. Ozdoby palców, a więc pierścionki, mogą być noszone pojedynczo, istnieje także opcja zakładania kilku cienkich modeli. Najczęściej minimalistki noszą jedynie ślubną obrączkę oraz pierścionek zaręczynowy.

Akcesoria dla minimalistki – mniej znaczy więcej

Minimalizm to oczywiście duża oszczędność formy. Jednak wiele kobiet decyduje się także na sięganie po elementy ozdabiające ich nadgarstki. W takiej roli sprawdzi się chociażby bransoletka na sznurku. To akcesoria wybierane nawet przez największe gwiazdy show-biznesu. Dostępne są modele, w których sznureczek ten przyjmuje różny kolor – od czarnego, przez szary, beżowy, brązowy, czerwony, niebieski, czy fioletowy. Każda kobieta może więc wybrać swoją ulubioną barwę.

Biżuteria minimalistyczna – podsumowanie

Bez względu na indywidualne upodobania, można stwierdzić, że biżuteria w każdym przypadku stanowi swego rodzaju wisienkę na torcie. Jest ona świetnym dopełnieniem stylizacji, dodatkiem, który potrafi urozmaicić nawet najzwyklejszy ubiór. Nawet jeśli stanowi ona jedynie subtelny, nierzucający się w oczy gadżet, może wywołać spektakularny efekt. Najważniejsze, aby wybierać dla siebie takie wyroby jubilerskie, które pozwolą nam wyrazić siebie – swój styl, sposób bycia oraz charakter. Taka spójność zdobędzie uznanie w oczach innych i będzie świadczyła o naszej samoświadomości i pewności siebie.

 

źródło zdjęć: freepik.com

 

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *