A może nowy pierścionek?

Mały element biżuterii, który z pewnością zwróci uwagę na nasze dłonie. Kupno pierścionka na prezent jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Czy potrafimy jednak odpowiednio dobrać jego rozmiar? Lub wybrać go dla nas by służył nam długo?

Jak wybrać?

Pomoże nam w tym tabela rozmiarów pierścionków, ponieważ jedną z najskuteczniejszych metod doboru odpowiedniego rozmiaru jest zmierzenie średnicy wewnętrznej w milimetrach. Ciekawą propozycją są pierścionki pozłacane marki Sadva. Z wśród propozycji  możemy zobaczyć barwne pierścionki emaliowane, czyli ręcznie malowane we wzory motyle, geometryczne wzory,  nawiązujące do mody Etno, czy pierścionki ozdobione wielokolorowym printem np. model inspirowany twórczością artysty Gaudiego. Są to propozycję, które sprawdzą się nie tylko w letniej stylizacji. Jest to bardzo piękny i interesujący dodatek.

Czym jest emaliowanie?

Emaliowanie jest to technika zdobnicza, która ma być trwała oraz przyozdobić biżuterię.

Czy wiesz jak dbać o pierścionki?

Aby pierścionki, wyglądy jak najdłużej dobrze musimy przestrzegać kilku zasad. Należy unikać środków chemicznych, które barwią biżuterie. Zadbać także o odpowiednie miejsce szkatułkę, czy kuferek, w których będzie miękki materiał. Powinno się unikać również kontaktu biżuterii z wodą, ponieważ może to doprowadzić do przebarwień, czy zmatowień. Pamiętaj, że jeżeli na pierścionku są np. kamienie, to musisz sprawdzić jak je czyścić, aby nie zmatowiały, czy uszkodziły. Lepiej także ściągać pierścionki w czasie prac domowych, czy wysiłku fizycznego.

Srebro

Należy zakładać biżuterię po wchłonięciu się kosmetyków. Warto polerować biżuterię regularnie, aby pozbyć się zanieczyszczeń na przykład ściereczką z bawełny, lub kupić specjalny płyn do czyszczenia biżuterii, lub ściereczkę. Do czyszczenia srebra jest przydatna soda oczyszczona lub pasta do zębów.

Złoto

Jeżeli nie mamy specjalistycznych środków, możemy przemyć złotą biżuterię wodą z mydłem, aby pozbyć się zabrudzeń. Jeżeli rzadko ją zakładasz, przechowuj w szczelnie zamkniętych torebkach. Pamiętaj, aby białe złoto przechowywać osobno.

Ceramika

O biżuterię wykonaną z ceramiki bardzo łatwo się dba, ponieważ wystarczy wyczyścić ją ciepłą wodą i łagodnym mydłem.

Biżuteria pozłacana, posrebrzana

Przede wszystkim należy regularnie przecierać biżuterię pozłacaną i posrebrzaną. Nie należy zanurzać jej w żadnych roztworach czyszczących, jedynie przecierać miękką szmatką nasączoną środkiem czyszczącym.

Systematyczność

Najważniejsze jest, aby regularnie dbać o swoją biżuterię, ponieważ unikniemy wtedy mocnych zabrudzeń, które później trudno usunąć, a także pamiętać o sposobie jej przechowywania.

 

Źródło zdjęć: freepik.com

Zostaw swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *